Situatë kritike në Lezhë dhe Shëngjin/ Riaktivizohen vatrat e zjarrit

Situatë kritike në Lezhë dhe Shëngjin/ Riaktivizohen vatrat e zjarrit

21:09, 23/08/2019

Është riaktivizuar vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit në Lezhë.

Terreni malor vështirëson izolimin e vatrës së zjarrit.

Zjarrfikëset dhe policia në terren, kurse në ndihmë ka ardhur edhe ushtria.

Në ndihmë për të shuar flakët e zjarrit kanë ardhur edhe zjarrfikëset nga Tirana, Shkodra dhe Mirdita.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco