VIDEO/ Skandali me turistët, IKMT shemb 'Panormën': Do të vazhdojmë në të gjithë bregdetin!

VIDEO/ Skandali me turistët, IKMT shemb 'Panormën': Do të vazhdojmë në të gjithë bregdetin!

07:48, 21/08/2019

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njoftoi se po shemb sot, bar-restorantin “Panorma” në Porto-Palermo, i ekspozuar publikisht pas një skandali të pronarit me disa turistë spanjollë dhe dy shoqëruesit e tyre shqiptarë. 

Objekti rreth 2 mijë metër katror, i ndërtuar në një nga zonat më të bukura bregdetare të Shqipërisë, rezulton pa leje, ndërkohë që shfrytëzonte kundrejt pagesës edhe pjesën e plazhit. 

Në këtë operacion, IKMT theksoi se nuk ka hasur në kundërshtime të qytetarëve. Çdo veprim i saj ka qenë i koordinuar ngushtësisht me Policinë e Shtetit. Menjëherë pas përfundimit të këtij operacioni, IKMT nënvizon se do të vijojë punën në gjithë vijën bregdetare te vendit."

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

tironci21/08/2019 13:51

Ai qe u sul si hjene siper makines spaska faj?

Gramoz21/08/2019 11:30

Demshperblimin per prishjen kush do ta paguaje, Edver Taqi Plera?!

XIN FU21/08/2019 10:41

organizate terroriste qe jeni krijuar per te permbushur epshet e kryeministrit kokederr

Shto koment

Denonco