Të zhdukura prej ditësh, ja fati i turisteve të humbura në Alpet shqiptare

Të zhdukura prej ditësh, ja fati i turisteve të humbura në Alpet shqiptare

20:07, 19/08/2019

Ditën e djeshme u raportua se dy turiste të huaja, njëra polake dhe tjetra kishin humbur prej 48 orësh në Bjeshkët e Nëmuna.

Makina e tyre ishte e parkuar në komunë e Plavës, ndërsa vajzat kishin humbur papritur gjurmët.

Por ditën e sotme është bërë e mundur gjetja e tyre, Lajmin e kanë dhënë Drejtori i Parkut Nacional, Admir Lalic.

Nuk ka ende informacione se në ç’rrethana janë gjetur dy turistet e huaja, ndërkohë që lajmi i mirë është që nuk do të kemi një tragjedi tjetër në alpet shqiptare

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco