‘U gjet pa ...’/ Detaje të reja nga kufoma e Durrësit

‘U gjet pa ...’/ Detaje të reja nga kufoma e Durrësit

13:57, 18/08/2019

Dalin detaje të reja në lidhje me trupin e pajetë të gjetur 6 milje në brendësi të detit.

Ngjarja horror është zbuluar ditën e sotme kur anija e peshkimi ‘Emiliano’, ka kapur në rrjetat e saj, një trup që ishte i mbështjellë me plasmas dhe letër natriban.

Me konstatimin e kufomës, ekuipazhi i anijes së peshkimit ka njoftuar me radio policinë.

Ishte më tej Policia kufitare që e ka transportuar në portin detar e më tej trupi është dërguar në morg.

Nga ekspertiza mjeko-ligjore kufoma rezulton e dekompozuar dhe duhet të ketë më shumë se muaj në det.

Gjithashtu është mësuar se trupi i pajetë nuk i kishte asnjë gjymtyrë, as këmbët dhe as duart.

‘Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes’, thotë policia në një njoftim paraprak për ngjarjen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco