Detajet/ Arratisen dy të burgosur shqiptarë nga burgu në Greqi

Detajet/ Arratisen dy të burgosur shqiptarë nga burgu në Greqi

19:42, 17/08/2019

Dy shqiptarë që po kryenin dënimin në burgun e Kasandras në Greqi, janë arratisur.

Sipas medias greke, një nga të burgosurit, 34 vjeç, me shtetësi shqiptare ishte larguar me leje, por nuk është kthyer në ditën e përcaktuar.

Ndërsa shqiptari tjetër nuk u paraqit në numërimin e mëngjesit

Policia greke ka nisur një aksion masiv për arrestimin e tyre

Nuk ka ende informacion për identitetin dhe vepat penale të shqiptarëve për të përcaktuar rrezikshmërinë e tyre.

Ndërkohë që një tjetër arratisje ndodhi rreth dy muaj më parë po në burgun e Kasandrës, ku në qendër ishin shqptarët por që u kapën pas disa ditës.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco