Zbardhet dinamika, ja pse u shkëput skela që i mori jetën punëtorëve të pallatit

Zbardhet dinamika, ja pse u shkëput skela që i mori jetën punëtorëve të pallatit

17:07, 16/08/2019

Prokuroria ka urdhëruar ndalimin e Administratorit të punimeve në pallatin ku ndodhi aksidenti fatal në punë,në rrugën ‘Faik Konica’ në Tiranë, ku pas shembjes së skelës në orët e mesditës, humbën jetën dy punëtorë si edhe mbetën të plagosur rëndë 3 të tjerë të cilët ndodhen në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Sipas dinamikës së ngjarjes, punëtorët po bëheshin gati të çmontonin skelën pasi kishin përfunduar punimet në një pjesë të pallatit dhe do ta montonin në pjesën tjetër të fasadës.

Në këtë moment një pjesë e skelës së katit të parafundit është shkëputur duke sjellë për pasojë edhe shembjen e të gjithë strukturës së skelës, duke sjellë edhe aksidentin e rëndë në punë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

marta90@yahoo.com16/08/2019 17:29

Ngjarja tek pallati Erjon Braces. Cdo lali Eri qe ben fasadat e pallateve qe njerezit i kane blere me 800 Euro m2?

Shto koment

Denonco