Situata mbi gjendjen shëndetësore e dy të rinjve të therur në Prishtinë

Situata mbi gjendjen shëndetësore e dy të rinjve të therur në Prishtinë

09:47, 16/08/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë rreth orës 22:00, saktësisht në rrugën “Ahmet Dërguti”.

Persona të panjohur kanë dalë nga vetura derisa kanë therur dy të rinj të tjerë të cilët ishin duke ecur, një vajzë dhe një djalë.

Njëri nga të therurit me thikë ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore, por që pas ndërhyrje kirurgjike gjendja e tij është përmirësuar.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i Klinikës Emergjente në Qendrën Klinike Univeristare të Kosovës, Basri Lenjani.

Ai ka konfirmuar se ndaj njërit person ka patur ndërhyrje në stomak dhe i njëjti është dërguar për shërim të mëtutjeshëm në kirurgjinë abdominale, ndërsa gjendja e tij është e përmirësuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco