Ankohen për ushqimin, pronari i lokalit në Borsh dhunon turistët spanjollë

Ankohen për ushqimin, pronari i lokalit në Borsh dhunon turistët spanjollë

15:55, 15/08/2019

Një grup turistësh spanjollë është sulmuar në Borsh.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:30 të ditës së sotme.

Turistëve nuk i ka pëlqyer shërbimi në një lokal dhe kanë tentuar të largohen nga lokali.

Furgoni i tyre është ndjekur nga pronarët të cilët kanë goditur me grushte turistët dhe drejtuesin e mjetit. Më pas kanë nxjerrë armë të ftohta dhe kanë tentuar ti godasin.

Ata kanë thyer xhamin e furgonit i cili ka tentuar të largohet nga vendi i ngjarjes.

Mjeti ka njoftuar policinë dhe ka arritur të largohet deri në vendin e quajtur Volloder ku është pikasur nga një furgon i FNSH i cili ka dhënë ndihmën e parë.

Aktualisht forca të shumta të policisë së Himarës, Sarandës dhe FNSH janë vënë në ndjekje të autorëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Sehiri15/08/2019 19:17

U sqarua! E kane ngaterrur me SORECA ! Gjeneral hashashi ka shtuar masat e sigurise!

Ali qaniuu15/08/2019 17:52

Hahahhaa, Ca duan te hane qyl e ca qe dalin te forte , Qr

Shto koment

Denonco