FOTO/ Shih pamjet, si i shuan kuksianët zjarret për tërë natën në pyjet e Zapodit

FOTO/ Shih pamjet, si i shuan kuksianët zjarret për tërë natën në pyjet e Zapodit

13:59, 14/08/2019

Një zjarr i madh ra natën midis së martës dhe të mërkurës në një masiv rrobulli dhe pishe të zezë në zonën e Zapodit, Kukës, në Parkun Natyror Korab-Koritnik në vendin e quajtur Kodra Llukovit.

Banorë dhe zjarrfikës, bashkë me punonjës të Administrates të Zonave të Mbrojtura luftuan tërë natën në një terren e kushte të vështira të pamjes së kufizuar me zjarrin deri në orët e vona të natës dhe arritën ta shuajnë atë.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco