Tërmeti i fuqishëm shkund trevat shqiptare/ Ja epiqendra

Tërmeti i fuqishëm shkund trevat shqiptare/ Ja epiqendra

21:50, 12/08/2019

Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës.

Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës Rihterit, ndërsa Dragashi me 3.9 ballë.

Ndërkohë tërmeti në Shqipëri ishte 4.1 ballë të shkallës Rihterit dhe ka goditur veriun e vendit, me epiqendër Fushë-Arrëzin.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco