FOTO/ Itali, shqiptarja e tronditur i del trenit përpara, makinisti: Po më priste, nuk e shmanga dot!

FOTO/ Itali, shqiptarja e tronditur i del trenit përpara, makinisti: Po më priste, nuk e shmanga dot!

11:32, 12/08/2019

“E pashë atë papritmas, dukej sikur po më priste dhe nuk mund të bëja dot asgjë për ta shmangur”. Kjo ishte dëshmia e drejtuesit të trenit, që hodhi dritë mbi dinamikën e aksidentit që ndodhi mëngjesin e sotëm në linjën hekurudhore Brescia – Parma, në drejtim të rrugës Cremona, ku një grua u vra. Ishte një grua e re në moshë me origjinë shqiptare dhe me probleme të njohura.

Bazuar në këtë histori dhe në elementët e tjerë të mbledhur, pozicioni i trupit dhe historia personale e viktimës në veçanti, të gjitha këto e kanë bërë Policinë italiane të besojë se ky rast nuk ishte aksident, por një akt i paramenduar nga gruaja./SYRI.NET

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

kiki15/08/2019 15:30

Ngushellime familjes! Ku i gjen keta njohes te mire te shqipes ky qim peka: Makinisti thote:" Po me priste nuk e shmanga dot"! Pyetje; a ka pare ndinjehere tren ky shkruesi? Se po te kish pare ndoshta do e kuptonte se treni nuk mund te te shmange, por frenon!! O; qim çoje ne itali kete kokebushin tend e bleji nje bilete treni qe ta kuptoje se si leviz nje tren!!

Shto koment

Denonco