FOTO/ 23-vjeçari i vrarë në Fier, si e dogji furgonin e vjedhur për të humbur gjurmët

FOTO/ 23-vjeçari i vrarë në Fier, si e dogji furgonin e vjedhur për të humbur gjurmët

09:53, 12/08/2019

23-vjeçari Florian Selimi, që u gjet i vrarë me thikë buzë një kanali në fshatin Sulaj të Fierit, është një emër i njohur për Policinë. Katër vite më parë, kur ishte 19 vjeç, Selimi, lindur në Tropojë, banues në Sulaj, u ndalua nga Policia, pasi kishte djegur një furgon që kishte vjedhur, me qëllim për të humbur gjurmët.

Vjedhja e furgonit Benz kishte bërë në 7 janar 2015 në lagjen “Mbrostar Ferko”të Fierit.

Nuk dihet ende se kush dhe pse e ka qëlluar me thikë Ferkon, por si person me precedentë penalë dyshohet se para vrasjes ka pasur një konflikt me vrasin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco