Arrestohet ‘fatorinoja’ shqiptar i kokainës, ja si u pikas nga policët në qytet

Arrestohet ‘fatorinoja’ shqiptar i kokainës, ja si u pikas nga policët në qytet

18:47, 23/07/2019

Një shqiptar është arrestuar në Milano, ndërsa puna që bënte ishte ajo e shpërndarjes së kokainës me makinë.

Shqiptari ishte në bordin e një makine Volksëagen Golf, kur karabinierët e ndaluan.

In giro per la città per consegnare la cocaina a domicilio: uomo arrestato.

Burri rreth të 29-tave është një shtetas shqiptar me letra të parregullta në Itali dhe me precedentë penalë.

Ai i u arrestua në akuzën për mbajtje dhe shpërndarje të substancave narkotike.

Karabienierët e pikasën “fatorinon e kokainës” ndërsa rrotullohej me makinë në rrugën via Galvani në Settimo Milanese

Gli uomini dell'Arma, guidati dal capitano Pasquale Puca, hanno notato il pusher mentre ku edhe vendosën ta kontrollojnë, ku i gjetën 5 gramë kokainë të ndarë në 9 doza kokainë.

Sipas skemës së ndërtuar nga karabinierët, burri po shkonte në qytet për të shpërndarë dozat te klientët shtëpiakë

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco