Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

20:39, 21/07/2019

Dy turistë të huaj kanë mbetur të plagosur ditën e sotme në Sarandë si pasojë e një aksidenti me motor.

Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.

Shtetasi italian 33 vjec, emri i te cilit nuk bëhet i ditur, është aksidentuar me motor dhe për rrjedhojë, sipas bluzave të bardha i na ëshkaktuar fraktura të shumta, dhe po ashtu rëndë është lënduar edhe shtetasi suedez, 24 vjeçar.

Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende nuk ka informacione mbi gjendjen e tyre shëndetësore.

Aksidentet kanë ndodhur në orare të ndryshme.

Lidhur me këtë aksident jemi në pritje të njoftimit të Policisë së Shtetit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco