Hollandë/ Ja si e vranë Festim Laton, i ashtëquajturi President i Çamërisë

Hollandë/ Ja si e vranë Festim Laton, i ashtëquajturi President i Çamërisë

11:26, 21/07/2019

Sipas burimeve të policisë hollandeze mësohet se mbrëmë në darkë dy persona e kanë ftuar për kafe Festim Laton. Ai sapo ka dalë në prag të shtëpisë është qëlluar me armë dhe ka mbetur i vdekur në vend.

Njoftimin e vrasjes e ka bërë një farë Angelo Aliu, i cili firmos si Ali Aliu, kryeministër i Republikës së Çamërisë. ai shkroi në facebook se është vrarë në Hollandë pas një atentati Festim Lato.

Motivet e vrasjes nuk bëhen me dije në njoftimet në fjalë, të cilat janë publikuar edhe në faqen e vetë të ndjerit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

shaban memia23/07/2019 15:42

te vrane,o festim,te vrane,per nje cope p... te vrane

flosi21/07/2019 12:15

ju familjareve, shokeve , çameve dhe te gjithe shqiptareve .Rrufeja s'godet ne hithera por kerkon lisat me te larte.Jo shume moti greket e "sheruan" Aristdh Kolen qe me fakte grekeve u tregoj ,se greket e sotem jan pasardhes pellazgo-ilir dhe çamet jane te pa perkulshmit shqiptare ,e sot paskan vra edhe Fatos Laton.Por sot me kete atentat qenka ndeze edhe nderkombtarisht Flakadani i Lirise çame qe nuk do te shuhet deri ne njohjen dhe lirin e plote çame. Ne nderim te vepres te Festim Çatos dhe çeshtjes se drejte çame, duhet ane kende Botes ku ka shqiptare te kete protesa te qeta duke u ndez qiri , e ne driten e te cileve bota e civilizuar te sheh e te njehe qeshtjen çame .

Shto koment

Denonco