VIDEO/ Operacioni policor anti-kanabis në Krujë, arrestohen 7 persona

VIDEO/ Operacioni policor anti-kanabis në Krujë, arrestohen 7 persona

18:40, 19/07/2019

Finalizohet një tjetër operacion policor antikanabis i koduar "Ndëshkimi 2". Në pranga 7 persona  për  “Kultivim të bimëve narkotike” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Operacioni nga Komisariati i Policisë Krujë në bashkëpunim  me Shërbimet e DVP Durrës dhe Forcën e Posaçme Opreacionale, nën drejtimin e Prokurorisë  së Krujës.

Operacioni i sotëm në vijim të  operacionit policor të koduar "Ndëshkimi",  si rezultat i të cilit u arrestuan dhe ndaluan 9 persona dhe u shpall në kërkim një tjetër.

Pas një hetimi 2 mujor me Metoda Speciale Hetimi ,Komisariati i Policise Krujë nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë si dhe në bashkëpunim me shërbimet e Drejtorisë së Policisë Durrës  e ato të F.L.O , finalizuan me sukses Operacionin Policor të koduar “Ndëshkimi 2” .

Në funksion të procedimit penal prill 2019 u bë ekzekutimi i masave të sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, për  shtetasit:

T.K.,  27 vjec,

 I.D., 27 vjeç,

S.D., 28 vjeç,

 E.D., 23 vjeç,

B.D., 38 vjeç,

A.D., 17 vjeç, të gjithë banues  në fshatin Barkanesh  të rrethit Krujë.

Si dhe u bë ndalimi i shtetasit  B.D, 19 vjeç, me banim në Krujë për  veprën penale "Kutivimi i bimëve narkotike".

Ndërsa për një shtetase , Gjykata vendosi masën e e sigurisë “Detyrim Paraqitje”.

Këta shtetas dyshohet se në bashkëpunim me njëri tjetrin  kanë kultivuar bimë narkotike,  në  territorin e fshatit Barkanesh, Zgerdhesh, Kurcaj, të rrethit Krujë,  ku në  periudha të ndryshme, janë gjetur dhe asgjësuar kubikë të kultivuar me fara kanabis dhe fidanë   të dyshuara narkotike Canabis Sativa.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të banesës së shtetasit T.K.,  Policia gjeti dhe  sekuestroi një armë zjarri Pistoletë .

Po në cilësinë e provës materiale u sekuestruan edhe 9 aparte celular.

Matrialet u referuan në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco