FOTO/ Aksidenti i rëndë, i riu shqiptar në gjendje kritike

FOTO/ Aksidenti i rëndë, i riu shqiptar në gjendje kritike

21:26, 17/07/2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Itali.

Një adoleshent shqiptar, ndërsa po ecte me bicikletë është përpasur nga një makinë.

Ngjarja ka ndodhur në Porcari, Itali.

Sipas të dhënave, 18-vjeçari shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë dhe është dashur ndërhyrja e njësive të specializuara me një helikopter për ta transportuar për kurim më të specializuar.

Sipas mjekëve, gjendja e adoleshentit shqiptar është kritike dhe nuk është dhënë asnjë informacion për të.

Policia ka nisur hetimet për të zbardhur shkaqet e aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco