FOTO/ Do të ikte të punonte në Gjermani, kjo është infermierja që humbi jetën në kanionet e Holtës

FOTO/ Do të ikte të punonte në Gjermani, kjo është infermierja që humbi jetën në kanionet e Holtës

08:02, 15/07/2019

Një ngjarje tragjike ka ndodhur një ditë më parë në Kanionet e Holtës, në Gramsh, teksa vërshimi i ujit i ka marrë jetën 25-vjeçares Desantila Sollaku.

E reja kishte shkruar për të kaluar një fundjavë pranë bukurive natyrore, por ka mbetur viktimë në Kanionet e Holtës.

Ajo shoqërohej nga vëllai i saj, Denisi, i cili sapo ishte kthyer nga Gjermania.

Mësohet se edhe ajo do të largohej së shpejti nga Shqipëria për të punuar si infermiere në Gjermani. E reja kishte mbaruar studimet për infermieri në Tiranë.

Ditën e djeshme një grup turistësh prej 33 personash kanë mbetur të bllokuar në Kanionet e Holtës, në Gramsh. 6 persona u shpëtuan, mes tyre 4 fëmijë.

25-vjeçarja Desantila Sollaku u gjet e pajetë në grykëderdhjen e Kanionit të Holtës, ndërsa turistët e tjerë treguan tmerrin që përjetuan mes furisë së ujit.

Grupi i turistëve ishte i paorganizuar dhe ka hasur vështirësi në kalimin e këtyre kanioneve për shkak të shirave të shumta që kanë bërë që niveli i ujit në lumë të rritet.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

vera 15/07/2019 08:57

Ramshteti prodhus rritesim ndodhirash edhe direkt fizikojetesore.

Shto koment

Denonco