Turistët e bllokuar në kanionet e Holtës, nxirren 4 të parët

Turistët e bllokuar në kanionet e Holtës, nxirren 4 të parët

17:45, 14/07/2019

Një grup turistësh shqiptarë kanë mbetur të bllokuar në kanionet e Holtës në Gramsh.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë, emergjencat dhe zjarrfiksja.

Vetëm nga spitali i Gramshit janë nisur drejt vendit të ngjarjes 3 ambulanca.

Rreth orës 17:30, grupet e shpëtimit kanë mundur të nxjerrin 4 prej turistëve, të cilët mësohet janë fëmijë, dhe po punohet për zhvendosjen e të tjerëve.

Shkak për bllokimin e turistëve është bërë rritja e menjëhershme e prurjeve të lumit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco