Turistët bllokohen në Kanionet e Holtës/ Emergjencat në vendngjarje

Turistët bllokohen në Kanionet e Holtës/ Emergjencat në vendngjarje

16:48, 14/07/2019

Një grup turistësh shqiptarë janë bllokuar në Kanionet e Holtës në Gramsh.

Në vendngjarje kanë shkuar policia, zjarrfikëset dhe emergjencat civile.

Nga spitali i Gramshit janë nisur 3 ambulanca.

Ende nuk dihet se si është gjendja shëndetësore e turistëve. 

Zona ka vështirësi edhe me valët telefonike, ndaj dhe kërkimi i ndihmës ka qenë i vështirë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco