Tërmet i fuqishëm në kufirin shqiptar

Tërmet i fuqishëm në kufirin shqiptar

17:16, 13/07/2019

Lëkundje tërmeti në veri të Greqisë, shumë pranë kufirit me Shqipërinë.

Tërmeti me magnitudë 5.2 ballë të shkallës rihter e ka patur epiqendrën pranë qytetit Stanos dhe 45 km larg Prevezës.

Ende nuk ka informacione për dëme në njerëz apo në shtëpi, apo nëse lëkundjet janë ndjerë edhe brenda territorit shqiptar.

Tërmeti në territorin grek dhe shumë pranë atij shqiptar vjen pas një seri tërmetesh që kanë lëkundur prej javësh të tëra rajonin e Korçës. /Syri.netImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco