Skandali i ri në jug të vendit: Nxënësja e mitur abuzohej për 3 vjet nga mësuesi

Skandali i ri në jug të vendit: Nxënësja e mitur abuzohej për 3 vjet nga mësuesi

14:38, 12/07/2019

Një tjetër rast i tmerrshëm përdhunimi të një fëmijë nga mësuesi raportohet në Qëndrën Kombëtare për Mbrojtjen e Fëmijëve.  Përgjatë tre viteve, një nxënëse është përdhunuar nga mësuesi i saj në një qytet në jug të Shqipërisë.

Sikur të mos mjaftonte kjo dramë, mësuesi është pezulluar nga detyra dhe dënuar nga Gjykata e Gjirokastrës vetëm me detyrim paraqitjeje, ndërkohë që fëmija nuk i është dhënë asnjë lloj ndihme psikologjike nga shërbimet sociale.

Qendra për të Drejtat e Fëmijëve-CRCA/ECPAT Shqipëri ka vënë alarmin dhe ka dalë me një deklaratë në të cilën kanë akuzuar shtetin dhe drejtësinë si të dorëzuar para pedofilëve dhe grabitqarëve seksualë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku12/07/2019 15:53

Sigurisht që nuk arrestohet mësuesi, në arësim punojnë vetëm militantë të ripjerdhjes, sidomos në jug e në Gjirokastër.

Gramoz12/07/2019 14:50

Ne shtetin e dhjere te pedofileve, pederasteve, homoseksualeve te ridhjerjes edveriste, çfardo lloj krimi te besh je i reabilituar, mjafton te votosh per ridhjerjen dhe Edver Taqi Pederastin!

Shto koment

Denonco