Erërat e stuhishme shkulin pemët, bllokojnë aksin Gjirokastër - Kakavijë

Erërat e stuhishme shkulin pemët, bllokojnë aksin Gjirokastër - Kakavijë

09:35, 11/07/2019

Moti i keq në qarkun e Gjirokastrës ka shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve. Në orët e para të mëngjesit një pemë është shkulur si pasojë e erës së stuhishme dhe shirave të rrëmbyeshëm në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë.

ARRSH së bashku me kontraktorin e mirëmbajtjes ndërhynë menjëherë duke normalizuar qarkullimin në këtë aks rrugor.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco