Zjarr në Tiranë: shpërthen bombola e kafes lënë në diell afër dritares

Zjarr në Tiranë: shpërthen bombola e kafes lënë në diell afër dritares

12:21, 19/06/2019

Një bombol gazi për kafe, që ishte lënë diell afër dritares, kaq shpërthyer në një pallat në Tiranë, në rrugën "Mine Peza".

Zjarrfikësit njoftuan se fatmirësisht, nga mbërritja e shpejtë, vatra e zjarrit u fik në kohë. Ata thanë se zjarri është shkaktuar nga një bombul gazi kafeje e cila ishte e ekspozuar në diell pranë dritares. Në raste të tilla, duhet telefonuar në numrat 128 dhe 112, falas.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco