16 VIDEO përgjimet e Bild, Prela ankohet: Na prishën imazhin e Prokurorisë

16 VIDEO përgjimet e Bild, Prela ankohet: Na prishën imazhin e Prokurorisë

17:04, 17/06/2019

Pas bërjes publike të video përgjimeve të gazetës Bild, ka reaguar kryeprokurorja e krimeve të Rënda, Donika Prela.

Me një njoftim për media, Prela ankohet se bërja publike e përgjimeve ka prishur imazhin e prokurorisë.

Në njoftim thuhet, se është duke u hetuar për të zbuluar njerëzit që i kanë nxjerrë video përgjimet.

Deklarata e plotë:

Prokuroria pranë Gjykatës Shkallës Parë për Krime të Rënda Tiranë

Tiranë, më datë 17.06.2019

NJOFTIM

Nisur nga publikimet audio te bera sot me date 17.06.2019 ne gazeten gjermane Bild, Prokuroria e Krimeve të Rënda njofton se ka filluar veprimet hetimore për verifikimin e elementëve të veprës penale të ‘Zbulimit të akteve ose të dhënave sekrete’ të parashikuar nga neni 295/a i K.Penal.

Po bëhet verifikimi me shpejtësi i të gjitha akteve hetimore dhe të CD-ve të përgjimeve me qëllim verifikimin e autenticitetit të audiove të publikuara.

Prokuroria e Krimeve të Rënda deklaron, se po ndjek me kujdes situatën e paprecedent të krijuar që ka cënuar rëndë imazhin e Prokurorisë Shqiptare dhe që është kryer në shkelje flagrante të ligjit.  

DREJTUESI I PROKURORISË

DONIKA PRELA

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Dibra17/06/2019 20:23

Ok Zonje ha m... ne Rames sr ju ben mire.

Ridhjeresi17/06/2019 17:35

Shtetit tuaj po i shkerdhehet suma, ti moj shoqe ke hallin e brekeve...

Shqiptari17/06/2019 17:21

Zonja Dhelper! Nese vertete do qe ta vendosesh ne vend nderin dhe imazhin e Prokurorise Shqiptare, te tregosh se jeni vertete te pakapur prej koqesh nga Rama dhe bandat e tij mafioze, atehere nxirrni sot urdherat e arrestit me burg per Edi Ramen, Gjiknurin, Ndreun dhe te gjithe te permendurit tek pergjimet e prokurorise, ndryshe edhe ti dhe shefja jote do te shkosh pas tyre.

Gramoz17/06/2019 17:21

Nuk mund te rrinte pa dale edhe kjo tyryfylja e prokurorise, po imazhin duhet ta kesh moj Mrika e ridhjerjes qe te te prishet ose ndreqet. Me ardhjen e Arta surrat nallones dhe me ardhjen tende o Nafie ne krye te prokurorise, nuk ka sesi te ket imazh. Keni 3 vjet qe ja keni rras gjumit mbi dosje dhe tani ankoheni per imazhin! Zbardhni urgjentisht 339 dhe 184, çoni sa me shpejt per gjykim Edver Taqi hajdutin e votave dhe gjith halete e ridhjerjes qe kane masakruar voten e shqiptareve.

Skrapari17/06/2019 17:10

Ceshte kjo drande mor aman? Ore keta duhen perveluar te gjithe me benzine nga Edvini qe bie era kerme deri te i fundit i ridhjerjes.

t17/06/2019 17:09

Kjo prokurori e ka imazhin e prishur qe kur erdhi ne krye kjo e pafytyra qe blen shtepi nen kosto nga i pandehuri te cilin po e hetonte

Shto koment

Denonco