Mungojnë vrojtuesit e plazhit/ Çifti nga Kosova rrezikojnë jetën në Velipojë, transportohen në spital

Mungojnë vrojtuesit e plazhit/ Çifti nga Kosova rrezikojnë jetën në Velipojë, transportohen në spital

15:46, 16/06/2019

Një çift nga Kosova kanë rrezikuar seriozisht jetën teksa kanë qenë duke bërë plazh në Velipojë.

Kanë qenë pushuesit e tjerë që kanë parë çiftin teksa kërkonte ndihmë dhe kanë ndërhyrë, pasi në të gjithë vijën bregdetare mungojnë rojet e plazhit në kullat e vrojtimit.

Menjëherë është lajmëruar shërbimi i ambulancës që me të mbërritur ka transportuar çiftin në spital.

Ende nuk dihet gjendja shëndetësore dhe as identiteti i tyre. 

Edhe pse qeveria dhe ministria e Turizmit trumbeton me të madhe projektin për vrojtuesit e plazhit ende në shumë zona plazhi ata mungojnë. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco