Pa prova, gjykata liron gazetaren Suela Musta

Pa prova, gjykata liron gazetaren Suela Musta

14:56, 16/06/2019

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë gazetaren Suela Musta e arrestuar nga policia gjatë operacionit të koduar ‘Krasta’.

Ka qenë kërkesa e prokurorisë që Musta të lihej në masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’, pasi nuk kishte prova të mjaftueshme dhe nuk kishte ndonjë rrezik për prishje provash, që ajo të qëndronte në qeli.

Edhe gjykata ka vendosur që Suela Musta të lirohet nga burgu dhe të qëndrojë në ‘arrest shtëpie’.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Xaku16/06/2019 19:46

Ku e di ti qe ska bere gje

Lunda16/06/2019 17:43

Po me detyrim paraqitje nuk e bejne keto se do ta heqin nje çike edhe nga puna, maskarenjte e felliqur

lela16/06/2019 15:02

ca eshte kjo arest shtepie po kjo zonje perderisa ska ber gje pse duhet te mbyllet brenda ne shtepi te izolohet mund ti vinin me mir detyrim paraqitje ne polici te pakten nje her ne muaj

Shto koment

Denonco