VIDEO rrëqethëse/ Pamje të aksidentit tragjik në Tiranë

VIDEO rrëqethëse/ Pamje të aksidentit tragjik në Tiranë

12:07, 16/06/2019

Rruga Elbasan-Tiranë, tek rrethrrotullimi i qendrës tregtare TEG u përgjak në orët e para të mëngjesi të ditës së sotme.

Tre viktima dhe dy të plagosur ishte bilanci i aksidentit ishte tragjik.

Për shkak të orarit kur ka ndodhur aksidenti informacionet fillimisht ishin të pakta, madje ehe pamjet, por refruar një video ardhur në inbo xin e RTV Ora shihet se makina është kthyer përmbys.

Në sfond dëgjohet një vajzë, e cila qan se nuk do të largohet nga vendi i ngjarjes pa motrat e saj.

‘Jo, nuk iki, nuk i lë motrat e mia aty’, qan vajza.

Viktimat e aksidentit ishin: Bardhok Bibaj, 62 vjeç, Mirditë, i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Valentina Bibaj 54 vjeçe Mirditë, e cila ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Florida Bibaj e bija 22 vjeçe, e cila ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Xh. Bibaj e bija, 26 vjeçe ndodhet në gjendje kritike për jetën, gjithashtu edhe drejtuesi i mjetit Arlintin Alia, 32 vjeç nga Puka, në gjendje të rëndë për jetën.

Policia konfirmon se vajza Xhuljana nuk ka vdekur. Fillimisht u raportua e vdekur, më pas kaloi në vdekje klinike dhe tashmë është në gjendje kritike për jetën.

Vajza në foto është një nga pasagjeret e makinës, e cila qan në video.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco