Operacion anti-drogë në Greqi/ Parcelë me 12.800 bimë hashash, arrestohen 5 shqiptarë

Operacion anti-drogë në Greqi/ Parcelë me 12.800 bimë hashash, arrestohen 5 shqiptarë

19:57, 11/06/2019

5 shqiptarë arrestohen nç Greqi për mbjellje, prodhim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike, e llojit kanabis.

Policia greke zbuloi një parcelë me 12.800 bimë hashash në zonën Dervenohoria, Viotia, raporton News 24.

Operacioni u krye me helikopter, ndërsa pranë parcelës u zbulua dhe laboratori me pajisjet e posaçme për përgatitjen e pakove si dhe armë.

Policia greke arrestoi 5 shqiptarë dhe 1 grek, gjatë kontrollit në parcelë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco