Aksident i rëndë, mjeti përfundon i përmbysur jashtë rruge

Aksident i rëndë, mjeti përfundon i përmbysur jashtë rruge

09:47, 01/06/2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në  në aksin rrugor Berat-Poshnjë pranë fshatit Moravë.

Një mjet tip “Wolsvagen” me drejtues shtetasi A.H, 39 vjeç, ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar i përmbysuru.

Shkak për këtë aksident mësohet të jetë bërë humbja e kontrollit të mjetit nga drejtuesit.

Si pasojë e aksidentit ka marrë lëndime drejtuesi i mjetit, ndërsa është dërguar menjëherë për mjekim në  Spitalin Rajonal Berat.

Sipas mjekëve dëmtimet janë të lehta, ndërkohë 39-vjeçari ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco