Tërmeti i fuqishëm, raportohen 2 persona të lënduar

Tërmeti i fuqishëm, raportohen 2 persona të lënduar

09:36, 01/06/2019

Tërmeti i mëngjesit të sotëm në zonën e Korçës dhe të Kolonjës përpos dëmeve të shumta materiale ka sjellë edhe lëndime në njerëz.

Sipas raportimeve të fundit, mësohet se dy banorë të fshatit Floq në zonën e Korçës janë dëmtuar si pasojë e rënies së mureve të banesës.

Nuk ka ende një raport më të detajuar mbi gjendjen e tyre shëndetësore.

Deri më tani sipas raportimeve janë regjistruar disa tërmete të njëpasnjëhshme me mangnitude 5.5 ballë çka ka sjellë dëme të koniserueshme mataeriale.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco