‘Me espuls dhe precedentë penale’, arrestohet shqiptari, shëtiste i lirë në qytet përpara syve të policëve

‘Me espuls dhe precedentë penale’, arrestohet shqiptari, shëtiste i lirë në qytet përpara syve të policëve

20:25, 31/05/2019

Një shqiptar ka rënë vetë me këmbët e tij në prangat e Policisë së Milanos.

Ai ishte me një sërë precedentësh penalë dhe ishte vendosur largimi i tij nga Italia, por kishte thyer urdhërin për largimin nga territori.

Shqiptari 35 vjeçar u arrestua teksa shëtiste në një stacion hekurudhor kur u pikas nga Policia.

Burri u ndalua gjatë një kontrolli rutinë të agjentëve në shkallët e hekurudhës.

Për shkak të precedentëve të shumtë penalë dhe sidomos thyerjes së urdhërit për largimin nga vendi, shqiptarit iu vendosën prangat.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco