Zbulimi/ U tha se vdiq nga mbidoza, ja shkaku i vërtetë i vdekjes së shqiptarit në burgun grek

Zbulimi/ U tha se vdiq nga mbidoza, ja shkaku i vërtetë i vdekjes së shqiptarit në burgun grek

19:48, 31/05/2019

Media greke ka zbardhur sot një pjesë të dyshimeve që lidheshin me vdekjen e një shqiptari në muajin janar në burgun e Koridhalos.

Bardhyl Tusha u raportua fillimisht se kishte vdekur nga mbidoza por së fundmi zbulohet se shqiptari ka vdekur si pasojë e dhunës së ushtruar.

Tusha, 33 vjeç ndërroi jetë më 28 janar të këtij viti në Burgun e Koridhalos.  

Ai dhe disa shqiptarë ranë pre e dhunës me pasoja vdekjeprurëse.

Mediat helene raportojnĂ« se nĂ« Koridhalos vepron e ashtuquajtura “mafia e burgjeve”, e cila Ă«shtĂ« pĂ«rgjegjĂ«se pĂ«r disa nga vrasjet e ndodhura nĂ« kĂ«tĂ« burg.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco