FOTO/ Vdes në rrethana tragjike nxënësi 9 vjeçar shqiptar, ja çfarë ka ndodhur

FOTO/ Vdes në rrethana tragjike nxënësi 9 vjeçar shqiptar, ja çfarë ka ndodhur

18:38, 25/05/2019

Një nxënës shqiptar ka humbur jetën në rrethana tragjike në një shkollë në Britaninë e Madhe.

Djali 9-vjeçar thuhet se humbi jetën të enjten në mbrëmje në një shkolle në Essex, pasi e zuri poshtë një dollap i kyçur.

Ngjarja ndodhi në një klub noti në Shkollën e Great Baddow në Chelsmford.

Djali i cili nuk ishte nxënës i kësaj shkolle, vdiq më vonë në spital.

Ai ishte me baba shqiptar dhë nënë angleze.

Policët e Essex thanë se djali në momentin e incidentit që i mori jetën ishte me familjen e tij.

Ekzekutivi i Shëndetit dhe Sigurisë tha se po hetonte pranë Policisë Essex dhe kishte qenë në vend.

Mësuesi kujdestar i Shkollës Fillore të Shën Mikailit e cilësoi Leon një shkëlqim për shkollën tonë

Ndërsa Maria Rumsey, mësuese në St Michael, tha se stafi, prindërit, guvernatorët dhe nxënësit ishin “të tronditur dhe tepër të pikëlluar” nga vdekja e Leos.

Ajo tha: “Ai do të na mungojë shumë të gjithëve ne. Ne dëshirojmë t’i shprehim mendimet dhe ngushëllimet e të gjithë familjes dhe miqve të Leos në këtë kohë të trishtuar.

Ajo shtoi se shkolla do të mbështeste stafin dhe nxënësit pasi ata arritën të përballonin humbjen.

Image

 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco