Serish drogë ne kufirin greko-shqiptar, pranga shoferit grek

Serish drogë ne kufirin greko-shqiptar, pranga shoferit grek

14:26, 16/05/2019

Policia greke ka sekuestruar mbi 26 kg marijuane në kufirin greko-shqiptar.  Ky operacion është zhvilluar në Kallpaq, në aksin Kakavijë-Janinë.

Policia greke ka ndaluar mjetin që drejtohej nga një grek 56-vjec dhe ka sekuestruar brenda tij 3 pako me 26 kg 600 gram marijuanë, të cilat ishin ngarkuar ne kufirin e gjelbër. Në pranga ra drejtuesi i mjetit, ndërkohë që u sekuestruan 2 celularë, 250 euro dhe një pajisje GPS.

Prej fillimit te vitit, policia greke ka sekuestruar rreth 3.8 ton marijuane që vinte nga Shqipëria.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco