Shtyhet për të nëntën herë gjyqi i Shullazit: mungonte një gjyqtar

Shtyhet për të nëntën herë gjyqi i Shullazit: mungonte një gjyqtar

10:00, 15/05/2019

Shtyhet për të nëntën herë gjyqi për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij krimina;l. Arsyeja e shtyrjes së sotme ka qënë se nuk mund të formohej trupi gjykues prej tre anëtarësh. Gjykatësi nure Dreni ka dhënë dorëheqjen nga çështja sepse ai ka shqyrtuar  më parë një tjetër rast për Shullazin.

Kësisoj, pritet emërimi i një gjyqtari të ri nga KLGJ-ja që të mund të vazhdojnë seancat në ngarkim të Shullazit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco