Tragjedia në Kavajë, shënohet viktima e tretë

Tragjedia në Kavajë, shënohet viktima e tretë

06:33, 15/05/2019

Mbrëmë rreth ores 22:30 një aksident i rëndë ndodhi në Kavajë.

Pas vdekjes së menjëhershme në akident të Gentjan Belbës 23  vjeç dhe  Lumturie Demrozi 46 vjeç ka ndërruar jetë edhe i riu 23 vjeçar Vilson Cara i cili sot do të duhej të festonte ditëlindjen por që fatkeqësisht ka gjetur vdekjen.

Sipas policisë drejtuesi i mjetit tip ‘Benz’  me targe AA 615 VO që për të shmangur disa këmbësorë që tentonin të kalonin nga njëri krah i rrugës në krahun tjetër ka humbur kontrollin mbi mjet, edhe si pasojë edhe e lagështirës mjeti êshtë përplasur me tabelën e një karburanti çka ka sjellë vdekjen e tij si dhe të dy personave të tjerët.

Ndërkohë që vajza e viktimës Lumturie Demrozi  Xh.D. 21 vjeçe ndodhet në spital jashte rrezikut për jetën.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco