Operacion blic i Antidrogës herët në mëngjes në Firence: arrestohen 4 shqiptarë

Operacion blic i Antidrogës herët në mëngjes në Firence: arrestohen 4 shqiptarë

08:41, 13/05/2019

Një operacion blic kundër drogës i karabinierëve të Borgo San Lorenzo është zhvilluar mëngjesin e kësaj të hëne në Firence. Për pasojë, pesë persona kanë rënë në pranga, katër prej të cilëve shqiptarë dhe një italian.

Të pestë të arrestuarit ishin me banim ën Firence dhe në komunat e saj.

Tre prej të arrestuarve u burgosën në Sollcciano, kurse për dy të tjerët u vendos masa detyrim paraqitjeje.

Sikur thanë karabinierët, ata kanë pasur një aktivit për shpërndarjen e drogës dhe hetimet po vazhdojnë për të zbuluar të gjithë rrjetin, që ishte organizuar në nivel familjar. Detajet e operacionit do të njoftohen nga Karabinieria e Firences në orën 10:30 në një konferencë shtypi./SYRI.NET

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco