EMRI/ 28 plumba mbi 33-vjeçarin, kush është i plagosuri i atentatit në Vlorë

EMRI/ 28 plumba mbi 33-vjeçarin, kush është i plagosuri i atentatit në Vlorë

19:30, 12/05/2019

Mësohet identiteti i të plagosurit në atentatin e para pak minutave në aksin Vlorë-Fier.Ai është Romarjo Alliraj 28 vjeç dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Drejt tij është qëlluar 19 herë.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën Fier - Vlorë pranë Novoselës.

Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes. Ndërsa policia ka shkuar në vendin ngjarje, ka rrethuar zonën dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Dy ditë më parë një atentat ndodhi në Vlorë, ku një kalimtar mbeti i plagosur. Ndërsa objektivi ishte Inez Hajrullah, i cili në vitin 2017 mbeti i plagosur rëndë si pasojë e një atentati me eksploziv në makinë.

Qëllohet me breshëri plumbash një automjet në Novoselë, një person i plagos on Vidnews.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco