Sekuestrimi i 204 kilogramëve drogë, policia jep detajet

Sekuestrimi i 204 kilogramëve drogë, policia jep detajet

12:20, 01/05/2019

Gjatë natës së kaluar është sekuestruar një sasi e madhe droge në Shkodër. Gjatë këtij aksioni është arrestuar edhe një person.

“Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, u zhvillua operacioni i koduar “Liqeni“, ku si rezultat i këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi: M. K. 33 vjeç në banues në fshatin Shtoj i Ri, Shkodër”, thuhet në njoftimin e policisë.

 Ja njoftimi i plotë i policisë

Shkodër

Goditet një tjetër tentativë për trafik të lë,ndëve na,rkotike. Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Liqeni”

Arrestohet në flagrancë 1 shtetas dhe shpallet në kërkim një tjetër Sekuestrohet 204 kilogramë lëndë narkotike Mar,ijuanë

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, u zhvillua operacioni i koduar “Liqeni“, ku si rezultat i këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi: M. K. 33 vjeç në banues në fshatin Shtoj i Ri, Shkodër

Si dhe u shpall në kërkim shtetasi D. B, 35 vjeç, banues në Shkodër

Në bazë të informacioneve policore dhe punë operative policore të bërë në lidhje me një grup kriminal që kryenin organizimin, financimin, transportin dhe trafikimin e lëndëve narkotike (Marijuanë) nga qyteti i Shkodrës në drejtim të Malit të Zi, në orët e para të mëngjezit të sotëm është marrë informacion se dy shtetas po tentonin të trafikonin një sasi të konsiderueshme lënde narkotike.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco