Vdekja e nënës së re/ Arrestohen dy mjekë në Elbasan Ne foto: E reja qe humbi jeten, Rexhina Debrova dhe policia e Elbasanit

Vdekja e nënës së re/ Arrestohen dy mjekë në Elbasan

20:38, 22/04/2019

Vdekja e një nëne të re në sallën e operacionit ka bërë që të ndalohen disa mjekë të spitalit të Elbasanit.

Mësohet se në pranga janë vënë mjeku kardiolog Mehmet Ibraj dhe ai reanimator, Nikollaq Thano.

Në pyetje janë marrë edhe disa mjekë të tjerë.

Mesditën e sotme në Elbasan humbi jetën 25-vjeçarja Rexhina Debrova.

Ajo ndërroi jetë gjatë kohës që ishte duke lindur fëmijën e saj, një vajzë e cila është në gjendje të mirë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

X23/04/2019 00:37

Aty ne burg kalbini se di pse nuk vehet denimi me vdekje ne shqiperi e ta shofin kta qe din vetem te zhvasin lek po zoti shikon ngushellime familjes po ai femij pa nenen eshte kot.

Messi 22/04/2019 23:18

Nuk ka asnje vend ne Bote ku mjeket burgosen se u vdese pacienti. Vetem bandat ( Rilindja) u bejne presion me burge mjekeve! Keta mjeke shkojne ne Gjermani ku marrin nje page disa here me te larte dhe skemi degjuar qe ndonje nga keta te burgosen po vetem vlersime!

Mehmet Ismaili22/04/2019 22:55

Me vjen keq te them por shum doktorr ne Shqiperi meritojne Burgun kjo nga experienca ime me te afermit ne spitalet ,

vera22/04/2019 20:43

kur te vdes nje njeri ne duar ,nuk ka sesi te mos ndeshkohesh, qofte edhe nese te denon fati.

Shto koment

Denonco