Policia qëllon në ajër, shqiptarët theren me thika në parkingun e supermarketit

Policia qëllon në ajër, shqiptarët theren me thika në parkingun e supermarketit

19:28, 22/04/2019

Një larje hesapesh me thika është regjistruar në fundjavë midis katër shqiptarëve në parkigun e një supermarketi në zonën e Capitinit në Perugia.

Dy personat e përfshirë në ngjarje janë dy vëllezër të cilët kanë filluar të godasin me shkop bejsbolli makinën e dy shqiptarëve të tjerë.

Skena ndodhi para një ‘Fast Foodi’, ku dy vëllezërit pasi kanë thyer xhamat e makinës kanë nxjerrë me forcë dy personat e tjerë në makinë.

Më pas dy grupet janë përplasur me njëri-tjetrin, duke lënë u plagosur dhe të larë në gjak.

Në vendngjarjen pak minuta më pas kanë mbërritur autoritetet lokale, të cilët për të ndaluar sherrin kanë shtënë në ajër, ndërsa kanë arrestuar tre persona.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco