5 persona mbesin të bllokuar në kanionet e Erzenit

5 persona mbesin të bllokuar në kanionet e Erzenit

17:14, 21/04/2019

5 persona kanë mbetur të bllokuar në kanionet e Erzenit.
Sipas njoftimeve të para ata kishin shkuar në këto kanione për të kryer ngjitje.

Ngjarja ka ndodhur pranë shpellës së Pëllumbasit.

Urgjenca mjekesore dhe policia ndodhen në vendngjarje në përpjekje për të nxjerrë personat e bllokuar.

Një 42 vjecar i quajtur Gazmend Bugalli, ka mbetur i plagosur, dhe për shkak të tërrenit është e vështirë futja e barrelës.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco