Grabitja në Rinas, si ikën autorët nëpër tunele/ Detaje nga hetimi

Grabitja në Rinas, si ikën autorët nëpër tunele/ Detaje nga hetimi

11:35, 20/04/2019

10 ditë pas ngjarjes zbardhen të tjera detaje nga grabitja spektakolare në Rinas.

Burime nga grupi hetimor për këtë çështje flasin për ekzistencën e disa tuneleve të fshehta, brenda të cilave është përgatitur e gjithë grabitja në aeroport.

Pas vrasjes së Admir Muratajt, autorët u larguan pikërisht nga këto tunele, për ekzistencën e të cilave policia mori dijeni shumë vonë.

Tunelet janë në afërsi të fshatit Drithas, ku policia gjeti të djegur edhe makinën me të cilën grabitësit u larguan nga Tapiza.

Mendohet se brenda këtyre tuneleve grabitësit ndanë paratë, dogjën rrobat dhe u larguan të pashqetësuar.

Deri më sot policia nuk ka asnjë të dyshuar për ngjarjen.

Një ditë më parë ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, deklaroi se paratë e grabitura në Rinas mund edhe të jenë djegur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Edlir Rameta22/04/2019 09:31

Tunelet e Leshit te ministrise qe cfare sna tha i shkreti Lesh,na i mbushi mendjen se pas grabitjes grabitesit i dogjen thaset me Euro me valute.Cfare gallate e rilindjes.Keta kaq budallenje e dine popullin ?!E mor Lesh dhe mor Edvin Presh,lum si populli qe mezi ju ka.Pervcse jeni Lidera global por jeni dhe super mashtrusa global. A mor Lesh qe ctu desh te beheshe dhe ti pjese e Rilindjes se skizofrenit Edvin Kristaq Droges.Si mor Lesh i dogjen keta thaset me valute?!Perse mor Lesh atehere per cfare e bene grabitjen?!apo per hobi?!Cfare thua mor Lesh dhe Edvin Presh cfare tunelesh thoni more zuzar?!Po shikoni videon more zoti Lesh dhe Edvin Presh,njeri nga grabitesit eshte larguar ne kembe sikure ka qene ne kinema dhe jo pjesmares ne nje super grabitje,dhe ministri brendshem Leshi dhe ti z.km Edvin Preshi na thoni si u larguan neper tunele grabitesit.Aaaaaaa ajde gallate rilindase ajde.

Shto koment

Denonco