Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit/Plagosen 5 persona, 2 në gjendje të rëndë

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit/Plagosen 5 persona, 2 në gjendje të rëndë

16:20, 19/04/2019

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, ku dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën.

Siç mëson Syri.net nga vendngjarja nga ky aksident kanë mbetur të plagosur 5 persona.

Dy prej personave të plagosur ndodhen në gjendje të rëndë për jetën.

Të plagosurit janë transportuar me urgjencë drejt spitalit të Traumës.

Sipas të dhënave të para, shkak për aksidentit mendohet të jetë bërë një parakalim i gabuar. Policia dhe grupi hetimor kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aksin Milot-Rrëshen.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco