Shembet pallati në Çorovodë u përdoren 30 kg tritol

Shembet pallati në Çorovodë u përdoren 30 kg tritol

13:40, 19/04/2019

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur në pak minuta me shpërthim tritoli një pallat i cili cilësoj si i rrezikshëm për banorët për shkak të amortizimt që kishte pësuar.

Pallati i ndodhur në Çorovodë ishte i pabanuar që prej viteve 90’ për shkak të erozionit të tokës.

Për shembjen e këtij pallati janë përdorur 30 kg lënë eksplozive të ve4ndosura në 1500 furnela (vrima) të hapura në trupin e objektit të amortizuar.

IKMT në bashkëpunim edhe me forcat e rendit morën masa që shembja të përfundojë me sukses dhe pa rrezik për qytetarët, apo pronat që ndodhen në afërsi të objektit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco