FOTO/ Grabitja e Rinasit, ja kush është njëri nga të dyshuarit. Ja emri

FOTO/ Grabitja e Rinasit, ja kush është njëri nga të dyshuarit. Ja emri

12:16, 19/04/2019

Ministri i Brendshëm ka mbledhur krerët më të lartë të policisë, në drejtorinë e policisë së Tiranës, e cila ka në dorë dosjen hetimore sa i përket grabitjes së Rinasit, ka mbërritur edhe identifikimi i dy personave që dyshohen si autorë të supergrabitjes.

Identiteti i njërit nga personat ende nuk është bërë i ditur, ndërsa identiteti i personit tjetër, sipas policisë, është Klement Çala, 31 vjeç nga Elbasani.

31-vjeçari është i njohur nga policia, pasi është shpallur në kërkim në vitin 2017, atëherë kur u goditën blindat me para.

Në atë kohë, Çala dhe Murataj, arritën t’i shpëtonin policisë. /A2

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco