Refugjatët/ Katër klandestinë nga Siria dhe Irani kapen në Kapshticë

Refugjatët/ Katër klandestinë nga Siria dhe Irani kapen në Kapshticë

12:11, 19/04/2019

Policia kufitare ka kapur katër emigrantë të paligjshëm në Kapshticë.

Emigrantët, dy meshkuj dhe dy femra, nga Siria dhe Irani u kapën në kufirin e gjelbër.

Aktualisht ata po  japin deklarimet në Drejtorinë e Kufirit dhe Migracionit, ndërsa më pas do të transportohen drejt Tiranës në qendrën e azilkërkuesve.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco