Fushë Krujë, shpërthim i fuqishëm, tritol në derë të mobilerisë

Fushë Krujë, shpërthim i fuqishëm, tritol në derë të mobilerisë

00:38, 18/04/2019

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak minuta pas mesnate. Mësohet se një sasi e konsiderueshme tritoli është vënë në derën e një mobilerie në Fushë-Krujë.

Nga shpërthimi ka pasur dëme të konsiderueshme materiale, por fatmirësisht nuk ka të lënduar. Sipas raportimeve të bëra eksplozivi ishte vendosur tek dera kryesore e mobilerisë.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë dhe shefi i krimeve të cilët po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Akoma nuk dihet pronari i mobilerisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco