Thirret në Prokurori gruaja e Admir Murataj, ja çfarë deklaroi para hetuesve

Thirret në Prokurori gruaja e Admir Murataj, ja çfarë deklaroi para hetuesve

17:54, 17/04/2019

Prokurorët e grabitjes së Rinasit së ndodhur më 9 prill kanë filluar të marrin në pyetje familjarët e Admir Murataj, i cili thuhet se mbeti i vrarë gjatë largimit nga vendngjarja.

Në listën e personave në dijeni për ngjarjen është thirrur të japë informacione edhe Albana Alimemeti, gruaja e Admir Murataj.

Alimemeti është thirrur e para nga Policia por mësohet se nuk ka dhënë asnjë informacion të dobishëm për organin e akuzës.

Tashmë e mbetur e ve, Alimehmeti tha për oficerët se kishte kohë që nuk ishte takuar dhe folur me bashkëshortin e saj.

Po kështu nuk kishte asnjë informacion për shoqërinë e tij.

Ndërkohë hetimet po vazhdojnë për të gjetur përgjegjësitë e ngjarjes, ndërsa në një prej furgonëve janë gjetur gjurmë gishtash të cilat janë dërguar për ekspertim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco